registrovat | přihlásit se
vyhledat rss

Známé kluby bez fanoušků – Puskas Akademia

zaujalo nás úterý, 16.02.2021 - přejít do komentářů
Vesnice, která má 1688 obyvatel a vyrůstal v ní maďarský premiér Orbán...
/titleImg/zname-kluby-bez-fanousku-puskas-akademia/4/9684.jpg?width=570

V předposledním díle naší série o známých klubech bez fanoušků se podíváme do Maďarska. Jméno Ference Puskase, legendy maďarského fotbalu, je známé po celém světě. Nicméně, nenechte se zmást, klub Puskas Akademia nemá s tímto vynikajícím útočníkem nic společného.

Ferenc Puskas byl odchovancem budapešťského Honvedu, Puskas Akademia byla zřízena jako farma Videotonu Székesfehérvár (dnešní název MOL Fehervár).

Podobně jako u istanbulského Basaksehiru, o kterém jsme psali v prvním díle, i zde hraje hlavní roli v klubu provázanost s maďarskou politikou. Mužstvo Puskas Akademia totiž sídlí ve vesnici Felcsút, která má jen 1688 obyvatel! Zde vyrůstal jak současný maďarský premiér Viktor Orbán, tak i majitel Akademie a velký přítel Orbána, Lőrinc Mészáros, mimochodem nejbohatší muž Maďarska.

Pod vedením tohoto dua se Puskas Akademia probojovala v sezóně 2012-2013 do první ligy, nicméně jednalo se ještě o epizodní roli. Mészáros se poté rozhodl připravit klub na další postup do nejvyšší soutěže po všech směrech. Začal s rekonstrukcí Pancho Areny, domovského stánku Puskas Akademie. Celý stadion nechal kompletně zastřešit a vybudovat nové tribuny. Kapacita stadionu byla stanovena na 3816 sedících diváků, což je sice malé číslo, nicméně stále více jak 2krát větší, než je počet obyvatel Felcsútu. Celkové náklady na rekonstrukci se vyšplhaly na 12,5 milionu eur.

Po další investici, tentokráte do kádru, přišel také další postup v sezóně 2016-2017. Hned po návratu do ligy se podařilo tomuto klubu postoupit do finále Maďarského poháru (prohra na penalty s Ujpestem). Už o dva roky později skončila Puskas Akademia v lize na třetím místě a zahrála si také předkolo Evropské ligy, kde však neuspěla proti švédskému Hammarby.

Tento rok (únor 2021) se Puskas Akademia opět drží na třetím místě, když jenom o skóre zaostává za druhým MOL Fehervárem (ano, právě MOLu měla být Puskas Akademia farmou).

Zatímco v ostatních dílech jsme mohli nabídnout alespoň nějaké fotky fanoušků, v dnešním díle bohužel nemáme kde brát. Fanoušci Puskase totiž prakticky neexistují (průměrná návštěva něco málo přes 1000 lidí), o ultas ani nemluvě.

Samozřejmě i po celém Maďarsku je Puskas Akademia zesměšňována. Například na skoro všech fanouškovských webech maďarských táborů ani v tabulce nenajdete název Puskas Akademia, ale jen Felcsút. Fanoušci Debrecenu či Mezőkövesdu pak umísťují při domácích zápasech do sektoru hostů figuríny či dřívka s domnělými fans Puskas Akademia.

Atmosféra na domácích zápase Puskas Akademia neexistuje, venku jsou to samé výjezdové nuly.

Jak už bylo řečeno, fotky fanoušků dnes nečekejte, proto zařazujeme jen fotky a video stadionu, který je díky Orbánovým a Mészarosovým penězům opravdu architektonickým skvostem.

Autor: RadekN

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Web Hooligans.info je propojen s registrací na portálu www.supporters.cz. Pokud zde máte registraci, tak se stačí pouze přihlásit zadáním uživatelského jména a hesla. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
  • bez klubu Cestovatel 18.02.2021, čtvrtek, 13:13 + 1 - 0
    S kámošem jsme se tam jeli podívat tuším v jejich nováčkovské sezoně, asi dva a půl roku zpět. Hráli zrovna s MTK Budapešť. Návštěva byla okolo 800-900 lidí, z toho asi 70 hostů v kotli a další mimo kotel. Puskás něco jako minikotel měl, ale podle toho jaké měl složení to tipuji na rodiny hráčů. Na stadionu neměli ani fanshop. Co mohu pochválit, tak dobré zápasové programy zdarma, levné vstupné a dobré klobásy i pivo. Stadion je hezký, hlavně ta dřevěná střecha je unikátní, opravdu povedená. Doprava z Budapešti byla vlakem a potom autobusem, ale není to daleko. Sranda byla, že jak jsme s kámošem kecali, tak se ho místní anglicky ptali, co tam děláme :D Že by pochopili návštěvu Ferenvcárose nebo Újpešti, ale co děláme v takové prdeli ? :D Jeho odpověď byla prostá, protože máme rádi fotbal a návštěvu Újpesti jsme měli v plánu druhý den. Takže jestli někdo chcete vidět sympatický stadion, určitě se tam podívejte, není to daleko. Akorát atmosféru tam nečekejte, to i Drnovice měly svého času mnohem větší kotel než tihle...
clbannerVidea

Bad Blue Boys protestují proti Mamičům


další videa >
Vlajkonosi.cz
Pojeď i ty do Budějovic podpořit Lvíčata! 08.10.2021

Pojeď i ty do Budějovic podpořit Lvíčata!


VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!

více na www.vlajkonosi.cz>
Groundhopping.cz
Nová Hradečná přivítala vládce okresu z Hodolan. Pivo, cigára, klobásy, makrely a do toho vůně pyra... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vládce okresu z Hodolan. Pivo, cigára, klobásy, makrely a do toho vůně pyra...


Když sestup, tak s plnou parádou! Pyroshow na rozloučenou na Žižkově! 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou parádou! Pyroshow na rozloučenou na Žižkově!


Fotoreport: Havlíčkův Brod - Cheb 30.12.2021

Fotoreport: Havlíčkův Brod - Cheb

více na www.groundhopping.cz>
Komentáře
07.06.2022, úterý, 08:58 -
Nejlepší je ten vlasatej alkoh...
22.05.2022, neděle, 19:20 -
Slovacko ma celkom prekvapilo ...
19.05.2022, čtvrtek, 07:00 -
A psi se psy vlitli na hriste
15.05.2022, neděle, 22:30 -
No dle trapného počtu to pro h...
13.05.2022, pátek, 06:25 -
No myslim to vazne,aspon mate ...
všechny komentáře >
clbanner
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace