registrovat | přihlásit se
vyhledat rss

Staruch – lídr, jenž se vymyká schématům

ze světa pondělí, 23.12.2013 - přejít do komentářů
Supportlídr Legie je nejznámější fanoušek v zemi
/titleImg/staruch-lidr-jenz-se-vymyka-schematum/4/5581.jpg?width=570

Piotr Staruchowicz alias Staruch. Nenajdete v Polsku fanouška, který by byl známější než on. Nenajdete fanouška, který by byl stejně respektovaný jako on.

Piotr Staruchowicz je člověkem z velmi dobře situované rodiny, symbolem všech polských fanoušků, ale také fotbalového výtržnictví.
Staruch, jak je celému Polsku známý, má fandění a fotbal v krvi. Od útlého dětství totiž navštěvoval fotbalová utkání. I když je dnes symbolem fanoušků Legie, jeho první kroky ho zavedly na stadion klubu ze svého města.

Piotr Staruchowicz totiž pochází ze Zabki, které se nachází zhruba jen 12 km vzdušnou čarou od centra Varšavy. V tomto malém dvacetitisícovém městě se začíná „kariéra“ nejznámějšího fanouška Polska. Místní klub Dolcan Zabki je od dětství jeho průvodcem po fotbalovém světě ultras a hooligans.

Piotr byl od začátku bezproblémové dítě, jak v osobní životě, tak ve škole. Díky dobrým výsledkům na základní škole byl přijat na prestižní Lyceum Miguela Cervantese ve Varšavě. A zde se do jeho srdce dostává klub, jemuž nakonec zasvětí celý život – Legia Varšava.
I když jeho rodiče určitě nebyli z nejchudších, Piotr dojížděl do školy vlakem a nikdy na sobě nedával znát nějakou „ekonomickou“ nadřazenost.
Okamžitě se stal miláčkem všech spolužaček, které se do něj zamilovaly.

„Všechny holky ho milovaly, měl sportovní postavu, slovanský půvab, uhrančivý hlas a skvělý charakter,“ tak na něj vzpomíná jeho spolužačka Magda.
I když si Piotr mohl vybírat ze všech krásných slečen, on zvolil jinou lásku. Srdce ho stále více táhlo k fotbalu, fandění a Legii.

Každý zápas chodil do kotle varšavského klubu a pozoroval tehdejší lídry Bosmana, Alchyma či Różyka.
Jelikož je velmi inteligentní, rychle pochopí zásady varšavského kotle i jejich lídrů. V té době bez problémů dodělá Lyceum a složí úspěšně zkoušky na vysokou školu – do prvního ročníku se zapíše na varšavskou Akademii výtvarných umění – obor interiérová architektura. Po prvním roce však přestupuje na Varšavskou univerzitu – obor etnografie. Podle dostupných informací však vysokou školu nakonec nedokončil.

Staruch je v současnosti stále zapsán bytem u svých rodičů v Zabkách, nicméně zde zcela určitě nebydlí. Jeho novým domovem se patrně stala čtvrt Grochowo ve Varšavě.
Svůj architektonický talent pak uplatňuje v tetovacím salónu.

Staruch je zatím svobodný, ovšem má přítelkyni Kaśkę. Oba dva se poznali - jak jinak - na stadionu Legie Varšava.

„Kaśkę je fanynkou klubu a jezdí také na všechny výjezdy, je to taková láska ze Žylety“, popisuje kamarád Starucha.

Filozofie Starucha je jednoduchá – fanoušci Legie musí být nejlepší! A na tom se musí podílet každý jedinec na Žyletě. Svoji filozofii dokazuje na videu, kde hovoří k jednomu z fanoušků, který nedává fandění 100%. Staruch okamžitě zastavuje „doping“ a promlouvá k hříšníkovi: Stop. Stop. Stop. Kurwa! Słuchajcie. Na tej trybunie nie ma równych i równiejszych. Nie ma, kurwa, równych i równiejszych. Weź tego Mongoła w łeb jebnij. Do ciebie mówię. Posłuchaj! Wypierdalaj! Wypierdalaj, jak nie chcesz śpiewać, bo ci zapierdolę w łeb zaraz. (Stop. Stop. Stop. Kurva! Poslouchejte. Na této tribuně není rovných a rovnějších. Není, kurva, rovných a rovnějších. Dejte tomu Mongolovi po hlavě. Na tebe mluvím. Poslouchej! Vypadni! Vypadni, jestli nechceš zpívat, jinak ti rozkopu hlavu.)

Pro časopis Naše Legia v roce 2007 vyjádřil svoje přání: „Je třeba, aby se lidi vypořádali s ambicemi Legie Varšava. Jsme Legie Varšava, musíme být nejlepší, o pár délek před ostatními. Nesmíme se nikdy spokojit s tím, co už máme, pokud jde o doping. Musíme všichni společně tvrdě pracovat a vyvíjet se. Dále musíme živit fanatismus v těch nejmenších fanoušcích a vychovat si je, až budou mít 12, 13 let, tak je přivést na Žyletu“.

Krátce po tomto rozhovoru však Staruch vyhlásil bojkot celé Žylety. Důvodem byl nový vlastník klubu, skupina ITI, která výrazně zdražila vstupné a začala perzekuovat aktivní fanoušky.

Mnohonásobně se zvětšil počet kamer na stadionu, klub najal bezpečnostní agenturu, která začala provádět velmi důkladné prohlídky fanoušků u vstupů, vedení Legie také zakázalo odpalování pyrotechniky na tribunách.

Staruch dostal v roce 2009 zákaz vstupu na stadion, neboť při minutě ticha za Jana Wejcherta, spolumajitele ITI a klubu, začal řvát „ještě jeden“, a fanoušci přestali na zápasy Legie chodit. Příznivci Legie poté po městě vylepovali podobizny majitelů klubu s nápisem: Pozor, pedofil.

Válku trvající tři roky nakonec vyhráli fanoušci, když si v roce 2010 nekoupili ani jednu permanentku a vedení ustoupilo!

Staruchovi byl povolen vstup na stadion Legie, na oplátku slíbil, že se zdrží vulgárních hesel.

Staruch je velmi svéráznou osobou, která jedná tak, jak se zrovna cítí. Proto neváhal v květnu 2011 nafackovat obránci Legie Jakubu Rzeznicakovi, protože se mu zdálo, že vypustil zápas, Staruch byl také lídrem demonstrací proti premiérovi Tuskovi, který zavřel Legii stadion. Jeho heslo Tusk, ty matole, twój rząd obalą kibole! (Tusku, ty pitomče, tvoji vládu svrhnou fanoušci) znalo a zná celé fanouškovské Polsko.

Události vyvrcholily v Bydhošti v květnu 2011, kde se hrálo finále Polského poháru mezi Legií a Lechem Poznaň. I když samotný klub z Bydhošti i představitelé města upozorňovali na to, že stadion nevyhovuje bezpečnostním standardům, nepřesvědčili svaz, aby přesunul finále jinam.

Na stadionu pak byly podle obou táborů viděny provokace složek bezpečnostního systému. Finále nakonec skončilo setkáním obou mnohatisícových kotlů na hrací ploše, kde však nedošlo k výraznějším bitkám.

Staruch byl označen za organizátora této akce a okamžitě vzat do vazby. Obvinění však byla mnohem závaznější (distribuce drog, vydírání, omezování osobní svobody). Když byl Staruch zadržen a zatčen, stala se rázem tato událost jednou z mediálně nejvíce rozebíraných zpráv v zemi. Důkazy nakonec chyběly a Staruch byl po devíti měsících ve vazbě propuštěn. Svoji znovuobnovenou premiéru na stupínku si pak odbyl na basketbalovém zápase Legie.

Momentálně už Staruch dál vládne Žyletě, a ať už je jakýkoli, tak má zcela jistě lví podíl na tom, že fanoušci Legie Varšava patří k tomu nejlepšímu, co nabízí evropská scéna.

Staruch a jeho show na Žyletě:

Fanoušci Legie patří k nejlepším v Evropě:

Autor: RadekN

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Web Hooligans.info je propojen s registrací na portálu www.supporters.cz. Pokud zde máte registraci, tak se stačí pouze přihlásit zadáním uživatelského jména a hesla. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava DZ98 19.01.2016, úterý, 14:46 + 0 - 0
  Jak je na tom teď ?
 • FC Baník Ostrava Hammass 31.12.2013, úterý, 04:00 + 1 - 0
  Corado: tys me opravdu dostal!!!nejdrive neco slibite,nahodite ultras pozu,pak se na to vyjebete,a kdyz vam to nekdo pripomene, obvinujete z vymyslu a skoro spiknuti..pak se objevi video,kde jste tim padem za totalni chuje (curaky), protoze je jasne videt i slyset,co jste bsechno slibili..takze bezte do pice, vy pozeri, a nejlepsi fans od druheho kola(jak jste se v danem videu oznacili),kdyz slibite pomoc kamaradovi,a pak se na to vyjebete!!!
 • FC Baník Ostrava Frydečak 28.12.2013, sobota, 18:18 + 0 - 0
  Pro ACS 1938-2013 : Tak třeba náš spíkr nikdy klub nezměnil. Ale to, že je spíkr L prerzut (Dolcan--->Legia) asi neřešíte, když sami fandíte svým klubům + x dalším někde v prdeli v Evropě (Mnichov, Barcelona a podobné hovna). Píšu záměrně o našem spíkrovi, protože kdo předeřvává u vás, u slávistů, či někde jinde mi není známo, takže o nich psát nebudu.
 • FC Baník Ostrava _Peter 28.12.2013, sobota, 13:17 + 0 - 0
  Zdeněk81: máš to zapotřebí, dělat ze sebe blbce? Pokud vám někdo ukřivdil, napsal nepravdu o tom, co jste řekli, máš to normálně napsat. V opačném případě mlčeti zlato.
 • FC Viktoria Plzeň Zdeněk81 28.12.2013, sobota, 04:56 + 0 - 3
  Internetový pisálkové a novinářský tlučhubové vyližte nám prdele!
 • AC Sparta Praha ACS 1893-2013 27.12.2013, pátek, 22:01 + 0 - 0
  Ty krávo to je zase debata v Česku není žádný spíkr na takové ůrovni jako je staruch, a co strašák ty vole to je furt nějaký rozhovor do novin atd.. co ti za to dávaj? Měl by ses na to vysrat že media to jsou stejný kurvy jako benga a zbytek nemluvim o tom že dnes nebo kdy jsem si přečet další článek o Strašákovi. A POSLEDNÍ VĚC STRAŠÁKU ZAMYSLI SE NAD TÍM KOMU DAVÁŠ DO NOVIN A DO TV ROZHOVORY NEPŘÍTELI KTERÝ SKORO KAŽDÝ DEN O NÁS PÍŠE KOHO JSME ZBILI, KOLIK NÁS ZAVŘELI, CO JSME ZNIČILI A ŽE JSME ZKAZILI FOTBAL A DRUHÝ DEN SI PŘEČTU ROZHOVOR STEBOU TO BY JSEM SE POSRAL.
 • FC Baník Ostrava Stuart 26.12.2013, čtvrtek, 19:35 + 0 - 0
  Corado - http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-gambrinus-liga-rocnik-11-12/124233/nejlepsi-fanousci-jsou-z-plzne-vyhru-venuji-kamaradovi-na-voziku.html "Všechny ty peníze půjdou na jeho konto, nebo se rozdělí směrem k němu a pro nějakou dětskou nadaci. Určitě ty peníze nepatří nám" - pokud dobře slyším, tak se jedná o doslovnou citaci z úst jednoho z vašich zástupců
 • bez klubu jozef 26.12.2013, čtvrtek, 10:24 + 0 - 0
  jazda kurva :)
 • AC Sparta Praha capi 25.12.2013, středa, 23:36 + 0 - 0
  mado: nenašel jsem v žádném deníku kde psal Strašák (Pražský deník, Sport, Blesk, Idnes...), nebo se o něm psalo, že by hájil zájmy ultras, tedy abych byl přesný ... jednou chtěl být povstalcem s akcí "pyro není zločin"... hájí si svou prdel a "židli - vládce edenu", nic víc v tom nevidím ... a také nebudu tvrdit, že nemluvit s massmédii je nějaký zákon ultras, je to jen můj názor, kterej tu prtesentuji, nemluvím - nepíšu za nějakou skupinu )
 • FC Baník Ostrava BrokFCB 25.12.2013, středa, 23:36 + 0 - 0
  _Peter: meleš hovna, hodně omáčky ale žádná chuť.
 • FC Baník Ostrava _Peter 25.12.2013, středa, 21:12 + 0 - 0
  Vnímám subkulturu ultras nelegálně, kriminálně a vandalisticky zhruba stejně, jako láskyplnou, přeplněnou svobodou slova... Corado, takhle to tam stojí, mimo nadpis: 1) "Všechny ty peníze půjdou na jeho konto, nebo se rozdělí směrem k němu a pro nějakou dětskou nadaci. Určitě ty peníze nepatří nám." => 2) "Bude to asi stejné jako minule. Nakoupíme materiály a vyházíme je nad našimi hlavami do kopru."
 • FC Viktoria Plzeň corado 25.12.2013, středa, 20:37 + 0 - 0
  _Peter- kdes přišel na to, že Plzeňáci tohle avizovali? Nejsi první kdo si tohle vymyslel, ale jak ve videu, tak i v článku bylo jasně napsáno co jsem řekl. To že si přečteš jenom nadpis novináře není problém naší morálky, ale že jsi prostě šulin.
 • ŠK Slovan Bratislava mado 25.12.2013, středa, 19:57 + 0 - 0
  pravidla ako zakaz statia, odpalovanie pyra, vlastne transparenty atd.... to su veci, kt. slobodny clovek nikdy nepochopi
 • ŠK Slovan Bratislava mado 25.12.2013, středa, 19:56 + 0 - 0
  Petko, ty si to nejako moc nepochopil. ty vnimas subkulturu ultras ako nieco nelegalne, plne kriminality a vandalizmu. ja vidim ultras ako prejav lasky ku klubu a vyjadrenie slobodneho slova. nikto nevravi, ze ultras by mal mat akysi PR. lenze doba napreduje a veci sa vyvijaju. z fanusikov sa robia zlocinci a pomaly budu horsie postihovani, ako nejaki pedofili, pripadne nasilnicki maniaci. ludia ako strasak iba otvaraju oci ludom, ktori su denodenne krmeni zvastami z bulvaru. a chcem sa este opytat? ake akoze pravidla porusuje ultras? a zakony? vidim, ze s tvojimi nazormi si iba dalsia tupa ovca, co hadze ludi do jedneho vreca. ja fakt nepochopim ludi s takym zmyslanim ako ty, ze preco chodia na stranky fanusikov. ved tam si citaj idnes.cz...
 • FC Baník Ostrava _Peter 25.12.2013, středa, 19:15 + 0 - 0
  PS: abych jenom nehanil - moc se mi líbila akce Jablonce v nemocnici. Pro mě je tohle cesta jak ukázat lidem světlou stránku fotbalu. Třeba jsem jen konzervativní pesimista. Uvidíme časem.
 • FC Baník Ostrava _Peter 25.12.2013, středa, 18:58 + 2 - 0
  BrokFCB: "Všichni se prostě bez někoho takového neobejdeme." ... mado: "Nejaky vymysleny a fiktivny zakon o ultras." No, zajímavé výroky. Hlavně ten Madův. Proč vám tolik záleží na tom, aby měl fotbal dobré PR? Tedy něco, co nikdy neměl? Jednou se hlásíte k subkultuře, která porušuje pravidla, nařízení a nezřídka zákony, tak proč ta potřeba obhajovat se? Bavilo by vás to, kdyby vše bylo legální? Lidi mají fotbal, potažmo vás, v piči. Chápal bych, kdyby se podobná mediální aktivita soustředila výhradně na případy, jako byl zmrzačený kluk z Plzně, který po ráně o chodník oslepl (snad si vše pamatuji správně). Ale jinak? Když už jsem u toho - Plzeňáci tehdy avizovali, že výhru ve Sportu za Ultra aktivity věnují právě jemu. Po obhajobě už ale vše v rozhovoru vyznělo jinak. Pokud Plzeňáci opravdu peníze Sportu "vyházeli nad hlavy" na další chorea, tak je pro mě právě takové chování problém sféry Ultras. Ne nějaké zákazy.
 • FC Baník Ostrava BrokFCB 25.12.2013, středa, 16:35 + 1 - 2
  dnešní doba je taková, že je třeba mít někoho kdo bude bojovat za práva fanoušků což Strašák určitě dělá, nevšiml jsem si že by někdy něco do novin řekl co by nebylo v našem zájmu. Staruch dělá totéž. V této době kdy proti fans jdou prakticky všichni se prostě bez někoho takového neobejdeme a pokud vím, tak Strašák v novinách nebojuje pouze za Slávii ale za všechny aktivní a proto si zaslouží respekt a uznání. nikdo jiný se toho neujme, jen pouze mají všichni na hubě jak jsou všeci vůči nám nespravedliví a když se objeví někdo z řad ultras a bojuje za naše věci, je to taky špatně. nechápu.
 • FC Vysočina Jihlava SAMOT3 25.12.2013, středa, 15:52 + 0 - 0
  Piotr RESPEKT !
 • ŠK Slovan Bratislava mado 25.12.2013, středa, 14:54 + 0 - 0
  a 3/4 tu prispievajucich o mentalite ultras nema ani paru. neskutocne, co si tu clovek niekedy precita. uz tu chyba iba pilgrimov nejaky duchaplny komentar. keby kazdy, kto tu tam razantne prispieva, bol razantne aktivny aj na svojej tribune...
 • ŠK Slovan Bratislava mado 25.12.2013, středa, 14:50 + 1 - 0
  capi: uz jeb na to. to, ze strasak a ktokolvek iny z ultras sceny da rozhovor pre masmedia, neznamena, ze porusil nejaky vymysleny a fiktivny zakon o ultras. ultras je hlavne o slobode prejavu, tak to vidim aspon ja... a ked niekto haji nazory nie len seba, ale aj ludi, za ktorymi stoji a nazory, ktorym veri, tak si zasluzi velikansky respekt. clovek, ktory vyjde s vlastnou kozou na trh a ukaze svoju tvar verejnosti a zastupuje "tych zlych fanusikov, vrahov a delikventov", tak rozne primitivne ustipacne poznamky z radov roznych sulinkov nevyznievaju blbo, ale maximalne smiesne. kazdy, kto ma zmyslanie ultras, musi aj napriek nenavisti k slavii, alebo strasakovi prechovavat respekt za to, co robi...
 • AC Sparta Praha capi 25.12.2013, středa, 13:46 + 0 - 0
  Strašák: počkej, snad nemyslíš tento web, nebo ultras weby, novináře beru jak massmédia ...
 • AC Sparta Praha capi 25.12.2013, středa, 13:43 + 0 - 0
  ale je to jen každého věc, mě se to líbit nemusí, některým ano, každý má právo rozhodnout se jak a co komu řeknu, bez ohledu na následky. Pěkný Svátky všem napříč ligovým spektrem..... a nám samozřejmě titul )
 • SK Slavia Praha Strašák 25.12.2013, středa, 13:42 + 0 - 0
  capi: Já jo :-) A hned několika...
 • AC Sparta Praha capi 25.12.2013, středa, 13:37 + 0 - 0
  Strašák: netvrdím, že ne.... ale nepamatuju rozhovory "vůdců" našich skupin do novin
 • SK Slavia Praha Strašák 25.12.2013, středa, 13:09 + 0 - 0
  capi: To je pravda, žádnej sparťan nikdy do novin neřekl ani slovo :-))
 • AC Sparta Praha capi 25.12.2013, středa, 12:52 + 0 - 0
  Strašáku, proč píšeš tady se ptám? Vždyť máš dost prostoru v bulváru vedle kapitána Vízka a experta Luhového, mediálních mrdek ) Hezky ses vyškrábal po zádech Sparty. Já jen, že to u těch mediálně slavných nějak smrdí.... co já si pamatuju, chuloši (ultras) se nikdy nepaktovali s novináři !
 • FC Baník Ostrava A1922 24.12.2013, úterý, 22:30 + 0 - 0
  to se pak omlouvám strašákovi, asi jsem najel na jinou stránku, protože tyhle věty jsem opravdu nečetl..
 • Zbrojovka Brno Doyle 24.12.2013, úterý, 21:08 + 0 - 0
  * což se doufám nikomu ještě nepodařilo, tak to prostě nesrovnávejte
 • Zbrojovka Brno Doyle 24.12.2013, úterý, 21:07 + 0 - 0
  A1922: jako mi je do toho hovno, ale brečet tu, že vás Strašák nechválí mi přijde dost ujeté... nemluvě o tom že to ani není pravda :D .. a taky myslím, že se tu zbytečně řeší kokotiny, hádat se, kdo má nejlepšího spíkra můžete, až budete aktivně působit ve více kotlích.. ;)
 • SK Slavia Praha Strašák 24.12.2013, úterý, 15:14 + 6 - 0
  A1922: Kluku jeden ušatej, to to plácáš? O tom, že je Baník špička není pochyb a nikdy jsem nic jiného ani neřekl. Ostatně, tady jsou části článků z posledních dvou zápasů chacharů v Edenu: Chacharů přijelo přibližně 800. Od začátku do konce výborně fandili a kvalitní představení jistě podpořily i dva góly v naší síti. Choreografii si přivezli také a to kartony s hezky namalovanou plachtou. Na konci navíc sympaticky vyvolávali jméno loučícího se Standy Vlčka. Takový výjezd, navíc v pátek večer a přes celou republiku, to můžeme chacharům jen tiše závidět. Chacharů přijelo do Edenu 849, téměř všichni odděni v bílém. Prezentovali se nejen kvalitním fanděním (zprávy od fanoušků z Východu, protože k nám slyšet příliš nebyli), ale také dvěma, na výjezd velmi kvalitními choreografiemi. Poměrně složité prezentace byly složeny z plachet, pruhů i kartonů. Celkově chachaři potvrdili svou formu a prezentovali se velmi kvalitně, i když měli v průběhu zápasu několik dlouhých, hluchých míst. K vidění byla také pyrotechnika, i když ne v takové míře, jako u domácích. Tak se nezlob za tu kritiku... :-(
 • FC Viktoria Plzeň Honzík 24.12.2013, úterý, 14:29 + 0 - 1
  Myslím že i v našich končinách je dost kvalitních spíkrů.Jen u nás v Plzni máme tři kvalitní spíkry.
 • FC Baník Ostrava A1922 24.12.2013, úterý, 14:10 + 0 - 0
  nemluvím jen o tom, že neslyšel, ale celkově nepochválil počet, choreo atd..
 • bez klubu leprikon 24.12.2013, úterý, 14:06 + 0 - 0
  Nejlepší výjezdoví fans určitě Baník, i když Sparta při nasazeném trendu vás může předběhnout. To je ale naprosto normální, že jeden kotel neslyší přes celé hřiště druhý, navíc z pozice support lídra druhého týmu, to by vás muselo být v Edenu tak 8000, abyste byli slyšet až k Slávistům
 • SK Slavia Praha DirtySx 24.12.2013, úterý, 14:05 + 2 - 0
  A1922: Ono kdyz stojis pod kotlem, tak blbe slysis cokoli natoz nekoho kdo je na druhym konci edenu..
 • FC Baník Ostrava A1922 24.12.2013, úterý, 14:00 + 0 - 0
  aspoň, kdyby strašák uznal, že nejlepší ultraska je Baník, možná by se posunul dál...ale psát, že nás neslyšel fandit v edenu apod. místo toho, aby pochválil, tak jako to dělají třeba lidi v Baníku ho nenapadne.
 • FC Baník Ostrava Didosh28 24.12.2013, úterý, 11:09 + 2 - 0
  Parádní článek! Nechápu tady ty kecy na Strašáka,někteří lidi jsou fakt idioti.Strašák má můj respekt i když klub ke kterému se hlásí nemám rád! :-) PS:doufám že se na repre akci to dá jednou dohromady... :-)
 • bez klubu Harry 24.12.2013, úterý, 10:18 + 0 - 0
  Staruch je dobrý, hodně "šílený" je ten jeho kámoš Kelner :-),starý chuligán z 80.let...., stačí kouknout na youtube na pořad Fanatycy :-)
 • SK Slavia Praha stepi1892 24.12.2013, úterý, 00:07 + 8 - 0
  No, já myslím že předhánět se tu, kdo má lepšího spíkra, je úplně bezpředmětný..nikdo z nás tu nestál v kotli všech zdejších klubů, aby mohl porovnávat, kdo jak hecuje, kdo si líp zorganizuje kotel, nebo kdo má jak velký podíl na prezentaci svého klubu :)
 • FC Baník Ostrava LordikDevil 23.12.2013, pondělí, 22:45 + 1 - 0
  Nesouhlasím, že Strašák je nejlepší spíkr v ČR. Dle mě je nejlepší spíkr v Baníku, hecíř jak cyp a nebýt kolikrát jeho zápalu tak ten kotel je u nás zdechlý tak nehorázně, že v těch Vítkovicích hrajeme už od sezóny 2010/2011...
 • SK Slavia Praha Strašák 23.12.2013, pondělí, 21:24 + 10 - 1
  ultraboy: Já si o nějakým Staruchovi přečetl poprvé tady na stránkách asi před půl rokem, takže psát, že se ho snažím napodobovat a kopírovat je trochu mimo. A že kurvím jméno Ultras? Věř, že bylo spousta situací, kdy jsem se měl "jako správný ultrasák" zachovat jinak. Uvědomuju si to. Jenže stejně tak, jak jsou odlišné země, mentalita, prostředí, tak je podle toho odlišné i rozhodování a chování. Nemůžeš porovnávat situaci tam a u nás. Kolikrát bohužel musíš najít kompromis, snažit se najít správnou cestu, vyhodnotit si pro a proti a to podle spousty okolních vlivů, podle situace a okolností. Ti, co se o vše starají v jednotlivých klubech dobře vědí, o čem mluvím. A že jsem byl v médiích? Ano, byl. Staruch stejně tak. Jenže on je polák, je to tam v tom Polsku hrozně krásný, barevný, hodně lidí, radikální, tak je to jiná mediální hvězda, než Strašák, daleko lepší, že jo. Těší mě, když někdo respektuje, co dělám, sere mě, když o sobě čtu špatný věci nebo lži (koho by to nesralo), ale samozřejmě to musím mít na párku, protože jinak bych se z toho zbláznil. Ale věřte mi, že to, co dělám, dělám vždy podle nejlepšího vědomí a svědomí, dělám to proto, že miluju Slavii, miluju fotbal, atmosféru, fandění, vše, co k tomu patří. To, že jsem exhibicionista je pravda. Který spíkr svým způsobem není. Nestydím se za to. Ale hlavně mi tu nevyprávějte, jak někoho kopíruju, jak jsem to okoukal nebo je to pro mě módní záležitost, nebo že na to balim kundy. Nevim, kdo by něco takového vydržel v tom případě dělat 10 let. Miluju Slavii a fotbal a nestojím o žádné srovnávání s nějakým Staruchem.
 • bez klubu Divák 23.12.2013, pondělí, 21:10 + 1 - 0
  Docela tu naši scénu sleduji a před časem jsem se tak nějak zabýval spíkrama a myslím, že u nás je dost kvalitních spíkrů (na české poměry oproti minulosti) Slavia, Baník, Sparta, Plzeň, Slovácko. Tady jsou teď kvalitní spíkři. Hodně navrch šla Sparta, kde si myslím, že to Petr dělá dobře a brzy Sparta může mít kvalitu, která se od takového týmu očekává. Velkou kvalitu má podle mě i Klatovák z Plzně. Jinak i v Teplicích to šlo hodně nahoru a v Olomouci se taky Metla snaží, to samé v Brně, ale tam prostě teď není moc koho burcovat... Jo a zapomínat by se nemělo ani na Bohemku, u které se přiznám, že jako jediný tábor nemám spíkra "nastudovaného", ale fungovat to tam funguje. Organizátoři supportu v naší zemi jsou, samozřejmě nikdo z nich nemá kvalitu Starucha a vlastně u nás by to tak snad aplikovat ani nešlo. Když je v kotli Legie někdo kdo nefandí, tak se dá buzerovat, protože drtivá část Žylety jsou fakt fanatici, takže vyhnat někoho laxního není problém. U nás by se muselo vyhnat 2/3 kotle a opticky by to pak vypadalo tragicky. Proto se u nás s lidmi díky počtům musí pracovat jinak. Kdybych měl říct někoho, kdo je fakt top tak je to Strašák a to právě proto, že se nebojí komunikovat. To ostatně dělá i Staruch s tím rozdílem, že když něco do medií řekne on, tak u toho zbytek onanuje, ale u nás se z dotyčného dělá mediální šašek.
 • FC Baník Ostrava TomFCB 23.12.2013, pondělí, 20:50 + 1 - 0
  Podle čeho soudíte že je to nejlepší spikr u nás? Jen proto že je neznámější neznámená že je i nejlepší
 • FC Baník Ostrava BrokFCB 23.12.2013, pondělí, 20:18 + 1 - 0
  ultraboy: Strašák může být cyp jak jen chce, ale každopádně to co dělá, tak to umí a to dost dobře. jak napsal Casual88 Strašák v Čr rozhodně nemá konkurenci ve spíkrování
 • FC DAC 1904 Dunajská Streda M_L 23.12.2013, pondělí, 19:29 + 0 - 0
  Možná by bylo zajímavější aby ultraboy vůbec vysvětlil co pro něj znamená ULTRAS. Ono totiž už jen tohle určit si myslím je problém.
 • SK Slavia Praha stepi1892 23.12.2013, pondělí, 18:50 + 0 - 0
  ultraboy: v čem konkrétně Strašák pokurvil pojem ultras? Prosím o vysvětlení :
 • FC Baník Ostrava Casual88 23.12.2013, pondělí, 17:29 + 5 - 1
  ultraboy: Poadd je to nejlepsí spikr u nas a kdyby kazdy tabor mel Strasaka, tak by to bylo jenom dobre. A muzes nam tady zacit vysvetlovat co je pojem ultras. Pojd rad se neco priucim.
 • bez klubu ultraboy 23.12.2013, pondělí, 17:02 + 2 - 0
  Michal1892: čekal jsem, kdo tu bude srovnávat Starucha a Strašáka a dočkal jsem se :D Strašák si možná Starucha bere jako vzor a snaží se ho všemožně kopírovat, ovšem zatím je to jenom parodie na Starucha a svým stylem mediální hvězdy, tak vždy i zůstane. Strašák pojem ultras pobral trošku moderním směrem a vede tímto trendem i TS. Za mne třeba ten člověk udělal pro českou scénu hodně, ale na druhou stranu dost pokurvil pojem ultras.
 • FC Baník Ostrava Gieksa Baník 23.12.2013, pondělí, 16:29 + 1 - 0
  To bych zavedl u nás v kotli na Bazalech. Kdo nejede chorály a vykecává se v kotli s kurvičkama, tak hned pořádný facan a vyhodit je z kotle (i ty baby, co jsou pro ostatní týpky asi jen ozdůbkou) !!!
 • SK Slavia Praha Michal1892 23.12.2013, pondělí, 15:45 + 0 - 0
  Super článek, je tam krásně vidět ten respekt ostatních fanoušků kdy každej fandí naplno. Ikdyž je Strašák super speaker, tak třetina TS na něj kašle a nefandí. U Starucha by se to nestalo, nebo možná jen párkrát :-)
 • FC Baník Ostrava BrokFCB 23.12.2013, pondělí, 15:37 + 0 - 0
  vynikající článek. v česku bychom hráče museli mlátit pořád když by něco vypustili :D
 • bez klubu mochy 23.12.2013, pondělí, 15:25 + 0 - 0
  viac takych to člankov :)
 • bez klubu leprikon 23.12.2013, pondělí, 15:22 + 1 - 0
  Perfektní článek! Jedním dechem jsem to přečetl a kdyby byl ještě delší, tak by mi to nevadilo :-)
 • FC Spartak Trnava FCK-CPS 23.12.2013, pondělí, 15:21 + 1 - 0
  skvelý článok !
clbannerVidea

Bad Blue Boys protestují proti Mamičům


další videa >
Vlajkonosi.cz
Pojeď i ty do Budějovic podpořit Lvíčata! 08.10.2021

Pojeď i ty do Budějovic podpořit Lvíčata!


VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!

více na www.vlajkonosi.cz>
Groundhopping.cz
Když se slaví 40. narozeniny, pyro nesmí chybět! 31.08.2020

Když se slaví 40. narozeniny, pyro nesmí chybět!


Tour de Hodolany 1912 slaví čtvrté výročí 06.04.2020

Tour de Hodolany 1912 slaví čtvrté výročí


Blog fanoušků: Ferencváros Budapešť – Debrecín 23.03.2020

Blog fanoušků: Ferencváros Budapešť – Debrecín

více na www.groundhopping.cz>
Komentáře
19.10.2021, úterý, 11:24 - GarryR
Divák - nad tím sem se taky za...
19.10.2021, úterý, 10:58 - Divák
Já hlavně nechápu to dokopáván...
19.10.2021, úterý, 10:20 - BF05
Jako kdyby někdo chtěl, aby to...
18.10.2021, pondělí, 22:58 - northboy
Bolo to zaujímavé , ale myslím...
18.10.2021, pondělí, 17:46 - slovanjeslovan
Derby ako remen by to bolo,keb...
všechny komentáře >
clbanner
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace