vyhledat rss

Senegal - Pobřeží slonoviny - v Dakaru tekla krev!

svět hooligans neděle, 14.10.2012 - přejít do komentářů
Utkání se nedohrálo - Domácí fanoušci neunesli prohru svého týmu a začali řádit

Kvalifikační zápas o postup na Africké mistrovství národů mezi Senegalem a Pobřeží Slonoviny zůstal nedohrán. FIFA vyhodnotila utkání jako rizikové, a to se nakonec i potvrdilo.
Před zápasem však nic nenapovídalo tomu, že by se měl nedohrát. Panovala přátelská atmosféra. Vše se změnilo 15 minut před koncem, kdy rozhodčí nařídil ve prospěch hostů pokutový kop.

Ten Drogba proměnil a zajistil hostům vedení 2:0, které je se stoprocentní jistotou posílalo na Africký pohár národů.

To neunesli domácí příznivci a začali házet na hřiště kameny, láhve, de facto cokoliv, co jim přišlo k ruce. Na tribunách také zapalovali vlajky a jiné propriety.

Hostující fanoušci v šoku začali přeskakovat nevysoký plot a snažili se utéct přes hřiště ven ze stadionu. Hostující hráči stáli několik minut na hrací ploše a před sprškou kamenů je chránili policejní štíty. Domácí fanoušci se také pokusili napadnout největší hvězdu hostujícího týmu Didiera Drogbu. Tomu nakonec tak tak zabránily policejní složky.

Podle posledních zpráv bylo zraněno minimálně 10 fanoušků.

Autor: RadekN