registrovat | přihlásit se
vyhledat rss

Názorový střet: Legalizace pyra na fotbale?

neděle, 09.02.2020 - přejít do komentářů
Řízené pyro? Lepši něco jak nic vs. Raději nelegálně než tento cirkus...
/titleImg/nazorovy-stret-legalizace-pyra-na-fotbale/4/9261.jpg?width=570

Ve druhé německé lize bylo včera poprvé k vidění řízené odpálení pyrotechniky, kterou posvětil i německý fotbalový svaz. Jednalo se o utkání mezi Hamburkem a Karlsruhe, kde došlo k odpálení pyra dle avizovaného postupu, za dohledu pyrotechnika, jak jsme vás informovali v článku Povede experiment v Hamburku k legalizaci pyra?

Ještě není ani jasné, jestli se tento experiment podaří globálně prosadit a už jsou na obzoru názorové střety...

Řízené pyro? Lepší něco jak nic!
Z fotbalu se stal tvrdý byznys a o fanoušky jde jenom proto, že jsou to právě oni, kteří jsou ochotní za návštěvy zápasů platit. Z fotbalu se stal jiný druh zábavy, než na který byli lidi zvyklí. V dnešní překorektní době už skoro nemůžete ani nadávat na rozhodčího a některé ligy doslova vybízejí k práskání ostatních návštěvníků, pokud se nechovají tak, jak si přejí muži v oblecích, kteří inkasují za původně lidovou zábavu miliony Eur.

Snaha o jakékoliv oživení v podobě legalizování pyrotechniky je určitě dobrá zpráva pro všechny, kteří na fotbale potřebují něco víc než jen koukat na hráče na trávníku, kteří kopou do balónu. Navíc již dnes se dá říct, že většina klubů, které aktivní fanoušky mají, jsou stejně s ultras v kontaktu a odpalování tiše tolerují, nebo jen naoko kárá. A ani aktivní fanoušci nechtějí svůj kluby vyloženě pjebat. Teda pokud nejde zrovna o nějaké bojkoty, protesty a vyhánění představitelů z vašeho oblíbeného klubu. 

Proto je model, který představili v Hamburku snesitelný. Hlavně pokud vezmeme v potaz, že se opravdu jedná o klub ze špičkového fotbalového regionu. Sice nyní HSV hraje pouze 2. ligu, ale stále je to německá soutěž a ve srovnání s českou ligou je to soutěž se značnou diváckou základnou, což u nás nehrozí a počty diváků v hledišti se při některých zápasech v oficiálních zápisech násobí, aby to nebyl úplný trapas. A i když to nebyla bůhví jaká akce, tak minimálně je to první krok a nikde není psáno, že by to v budoucnu nemohlo být intenzivnější...

VIDEO: LEGÁLNÍ PYRO HSV

Toto je to legální pyro? A není to cirkus?
Na legální pyro v podání HSV jsem byl docela zvědavý. Ultras HSV patří k těm, kteří se nebojí pyro používat, a tak jsem první zprávy o povoleném pyro v zápase s Karlsruhe přivítal. Ale přiznám se, že jsem měl trochu obavu z toho, jak to bude vypadat. No a musím říct, že se mé obavy naplnily. Toto je to legální pyro? No teda to je něco! Asi by se to jednou za čas dalo vydržet, ale prostě toto nebyla žádná akce, která by mě měla dostat do varu. Jasně, jako nástupní choreo dobrý, ale chybělo tomu něco v zápase, nebo alespoň na jeho konci.

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale jako podporovatel rozumného pyra, kdy zastávám názor, že pyro patří do hlediště a ne na hřiště a zároveň při odpalování pyra přemýšlím nad okolím, abych náhodou někoho neohrozil, tak tady toto, co bylo k vidění v Hamburku je prostě cirkus. Ano, kdyby toto udělali v Příbrami, tak tleskám, ale když víte co s pyrem umí ultras HSV, tak to působí jako cirkusové představení.

Když to srovnáte s včerejším pyrem Dortmundu v Leverkusenu, tak to je prostě úplně jiný adrenalin! Ano, ať to má hlavu a patu, ale zase nemůže to být úplné ponížení... Čekal bych, že se bude hledat nějaký střed. Dobře, berme v potaz povětrnostní podmínky, bavme se i o množství, ale abych v závěru vítězného zápasů nemohl rozzářit sektor světlicemi, tak to mě nebaví. Přitom počet zraněných včera v Hamburku a i v sektoru hostí v Leverkusenu byl podle všeho stejný – nula nula nic. Tak z toho nedělejme úplnou šaškárnu, odpalujme rozumně a ať tam klidně stojí i pyrotechnik, když si někdo myslím, že to něčemu pomůže, ale ať to má nějakou akci, protože jinak to raději mějme i dál v nelegální rovině.

VIDEO: NELEGÁLNÍ PYRO BVB V LEVERKUSENU

Autor: HonzaL

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Web Hooligans.info je propojen s registrací na portálu www.supporters.cz. Pokud zde máte registraci, tak se stačí pouze přihlásit zadáním uživatelského jména a hesla. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
  • bez klubu Columbo 09.02.2020, neděle, 18:53 + 0 - 0
    To nemůžou vydržet takto řízeně. Nevěřím tomu že HSV, které v minulosti za pyro sostalo největší pokuty najednou takto přepnou. Leda, že by tam rozpustili ultrasku a dělá to teď nějaký fanklub
clbannerVidea

Bad Blue Boys protestují proti Mamičům


další videa >
Vlajkonosi.cz
Pojeď i ty do Budějovic podpořit Lvíčata! 08.10.2021

Pojeď i ty do Budějovic podpořit Lvíčata!


VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!

více na www.vlajkonosi.cz>
Groundhopping.cz
Když se slaví 40. narozeniny, pyro nesmí chybět! 31.08.2020

Když se slaví 40. narozeniny, pyro nesmí chybět!


Tour de Hodolany 1912 slaví čtvrté výročí 06.04.2020

Tour de Hodolany 1912 slaví čtvrté výročí


Blog fanoušků: Ferencváros Budapešť – Debrecín 23.03.2020

Blog fanoušků: Ferencváros Budapešť – Debrecín

více na www.groundhopping.cz>
Komentáře
19.10.2021, úterý, 11:24 - GarryR
Divák - nad tím sem se taky za...
19.10.2021, úterý, 10:58 - Divák
Já hlavně nechápu to dokopáván...
19.10.2021, úterý, 10:20 - BF05
Jako kdyby někdo chtěl, aby to...
18.10.2021, pondělí, 22:58 - northboy
Bolo to zaujímavé , ale myslím...
18.10.2021, pondělí, 17:46 - slovanjeslovan
Derby ako remen by to bolo,keb...
všechny komentáře >
clbanner
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace