registrovat | přihlásit se
vyhledat rss

Milan Ďatelinka o svojej chuligánskej minulosti

zaujalo nás sobota, 27.03.2021 16:45 - přejít do komentářů
Chuligán Slovana Bratislava si už dnes večer zmeria sily s Karlosom Vémolom
images/clanky/milan-datelinka-o-svojej-chuliganskej-minulosti-9698.jpg

MMA a chuligánstvo. V Európe bežná vec, v “Československu” stále šokujúce spojenie. Pred časom verejnosť “pobúril” piknik Slavie s Opavou, ktorého sa zúčastnilo aj niekoľko známych MMA zápasníkov. Napríklad v Poľsku je bežné, že chuligáni jednotlivých klubov zápasia v domácich organizáciách KSW, FEN, alebo Babilon MMA. Taktiež v Českej republike a na Slovensku je niekoľko futbalových chuligánov, ktorí sú zároveň skvelými zápasníkmi. Krištofič, Juráček, Hošek, Beránek, Brichta, či Ďatelinka. Práve Milan Ďatelinka bol hosťom v štúdiu Refresher, reč prišla aj na jeho "hobby". 

“Stále som toho súčasťou, to už ti ostáva do konca života. Na futbal chodím samozrejme stále, keby že nie taká situácia, aká je. My sme sa chodievali biť, samozrejme, že by som chodil aj teraz, lenže teraz som si musel vybrať a tá jedna stránka musela ísť na bok.”

Kvôli propagande masmédií si množstvo ľudí myslí, že futbaloví chuligáni rabujú, znásilňujú, vraždia. “My na futbal nechodíme robiť zle, my chodíme normálne na futbal. Určite tam sú jedinci, tí k nám asi tak nepatria, ktorí vyslovene chcú robiť zle na štadióne. Ja a ľudia okolo mňa, tá skupinka, sme nikdy nešli vyslovene na futbal s tým, že by sme robili zle na štadióne, keďže je to zlé a samozrejme by sa to nemalo robiť. My sme sa vždy bláznili mimo ľudí, mimo civilizácie na lúkach, kde sme neobťažovali ľudí, kde sme neničili majetok.”

“Samozrejme, aj na tom futbale sa to niekedy vedelo strhnúť na tribúne, akurát že to ty neovplyvníš. Je tam vela ľudí, veľa ľudí podgurážených alkoholom. Väčšinou tie konflikty na štadióne, ktoré by tam nemali vznikať, vznikajú preto, lebo sú tam opití ľudia, ktorí s nami nemajú nič spoločné.”

Aj keď sa Ďatelinka snaží vyhýbať konfliktom na štadióne, nie vždy sa to podarí. “Bolo to po dlhej dobe derby medzi Slovanom a Spartou, ktoré sa hralo na Pasienkoch. Vtedy sa tí Sparťania začali dostávať k nám do sektora. Bol náš sektor - kotol, bola normálna tribúna, kde boli normálni ľudia. Rodiny, obyčajní ľudia, ktorí si išli pozrieť futbal. No a oni (Sparťania) sa tam začali z druhej strany prelamovať, lebo tam mali len (pletivové) zábrany. Tam vlastne začali robiť zle, tak sme museli celý sektor popreskakovať, a kvázi sme išli zachranovať tých ľudí.”

“Chodiť vyslovene na futbal som nikdy nechodil, chodil som si užiť tú atmosféru,  aby som bol s mojimi kamarátmi. Tie druhé veci išli bokom, mimo futbalu, mimo mesta. Vždy to bolo na nejakom dohodnutom mieste.”

Aj keď pochádza z Považskej Bystrice, fandí bratislavskému Slovanu. “K Slovanu som sa dostal cez jedného kamaráta. Mám veľa kamarátov z Považskej, Púchova a okolia, my sme boli taká partia. Chalani vtedy zrovna chodili na futbal, ja som nechodil. Začal som trénovať, potom som sa spoznal s jedným kamarátom, on ma vlastne dotiahol do tej partie. Jeden chalanisko od nás mal nejaké kontakty cez Slovan, tak sme začali chodiť na Slovan - to je už asi 10 rokov.”

Už dnes večer sa Milan Ďatelinka predstaví v hlavnom zápase turnaja Oktagon 22. Pôvodne sa mal Mr. Comeback, ako znie Milanova prezývka, stretnúť v titulovom zápase strednej váhy s Karlosom Vémolom. Populárny Terminátor však prevážil o 600 gramov, kvôli čomu bol zbavený opasku. Šancu získať titul bude mať len Ďatelinka, ktorý dostane taktiež percentá z Vémolovej výplaty. 
zdroj: Refresher

Autor: redakce

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Web Hooligans.info je propojen s registrací na portálu www.supporters.cz. Pokud zde máte registraci, tak se stačí pouze přihlásit zadáním uživatelského jména a hesla. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
clbannerVidea

Bad Blue Boys protestují proti Mamičům


další videa >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Groundhopping.cz
Když se slaví 40. narozeniny, pyro nesmí chybět! 31.08.2020, pondělí, 14:08

Když se slaví 40. narozeniny, pyro nesmí chybět!


Tour de Hodolany 1912 slaví čtvrté výročí 06.04.2020, pondělí, 18:02

Tour de Hodolany 1912 slaví čtvrté výročí


Blog fanoušků: Ferencváros Budapešť – Debrecín 23.03.2020, pondělí, 09:40

Blog fanoušků: Ferencváros Budapešť – Debrecín

více na www.groundhopping.cz>
Fanaticky.cz
Další výjezdy, ohňostroj a další pyrotechnika 25.02.2021, čtvrtek, 20:08

Další výjezdy, ohňostroj a další pyrotechnika


Popradčania si užili derby, nechýbalo ani pyro 02.01.2021, sobota, 21:00

Popradčania si užili derby, nechýbalo ani pyro


Zavretý štadión, otvorené divadlo? Žiaden problém 16.12.2020, středa, 07:30

Zavretý štadión, otvorené divadlo? Žiaden problém

více na www.fanaticky.cz>
Komentáře
03.05.2021, pondělí, 08:54 - RavenFCB
"Tohle by se prece v anglii ne...
02.05.2021, neděle, 10:30 - Bajkonur
Chodit na stadion s nesmyslným...
01.05.2021, sobota, 12:25 - k.m
Dost lidí má na držkách ty had...
27.04.2021, úterý, 13:37 - Kyby
Nevím jak sešívkám, ale nám ve...
24.04.2021, sobota, 21:21 - Kyby
A taky noťas si vezme do vany ...
všechny komentáře >
clbanner
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace