registrovat | přihlásit se
vyhledat rss

Jan Hamáček z ČSSD chce bezpečnost jako v Británii

z tisku úterý, 19.03.2019 - přejít do komentářů
Ministr vnitra představil plán boje proti násilí na fotbalových stadionech...
/titleImg/jan-hamacek-z-cssd-chce-bezpecnost-jako-v-britanii/4/8758.jpg?width=570

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v úterý představil plán boje proti násilí na fotbalových stadionech. Plánuje jak zpřísnění sankcí za užívání pyrotechniky, tak vytvoření celostátní databáze fanoušků, kteří mají zákaz vstupu na stadiony, nebo zlepšení práce pořadatelských služeb.

Reaguje tak na incident, který se minulý týden stal na stadionu AC Sparta Praha, kdy Pražané hráli proti Plzni a hostující fanoušek vhodil pyrotechniku na domácí tribunu a zranil několik lidí. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila Plzni pokutu půl milionu korun.

Ačkoliv od roku 2014 funguje na ministerstvu expertní skupina, která pracuje na tom, jak bezpečnost na stadionech zlepšit, zatím velké úspěchy neslaví a Hamáček to chce změnit.

„Shodli jsme se na tom, že je pět oblastí, kde je třeba přidat. Zaprvé zlepšit práci pořadatelské služby,“ tvrdí Hamáček. V této souvislosti resort dokončuje zákon o soukromých bezpečnostních službách, v jehož rámci by chtělo vnitro s kluby řešit, jak se práce pořadatelů může zlepšit.

„Je to o certifikaci, abychom věděli, že agentura splňuje standardy. Zaznívají tam i otázky pravomocí pořadatelů a budeme řešit, zda je možné jejich pravomoci nějak posilovat,“ řekl Jan Hamáček na úterní tiskové konferenci.

Dále by mělo dojít k vytvoření databáze problémových osob. „Z ní bude možné exportovat data pro kluby. Vznikne jedna databáze lidí, kteří nemají na zápasech co dělat,“ doplnil Hamáček. Vytvoření seznamu je podle něj možné v rámci měsíců, ale problém je poté ve vymahatelnosti, kdy si budou muset kluby nainstalovat například kamery na to, aby problémové osoby na stadionu našly.

V souvislosti s tím by se chtělo ministerstvo zaměřit na úpravu přestupkového zákona, jak při porušení zákazu vstupu, tak právě při použití pyrotechniky na stadionu.

Bezpečnost jako v Británii 
„Dnes je to přestupkové řízení velmi benevolentní. Jednáme o tom, že zpřísníme sankce, ale potřebujeme v tom součinnost klubů. Ne všechny sdělují fanouškům, že pyrotechnika je nebezpečná a zakázaná,“ dodal Hamáček.

Posledním úkolem by měla být aktualizace manuálu pro všechny fotbalové kluby, který je z roku 2015. „Mým cílem je, aby se situace zlepšila a aby fotbalová utkání vypadala stejně jako ve Velké Británii, kde se nebojí jít na fotbal i s dětmi,“ dodal ministr vnitra.

Zároveň ale připomněl, že tam se ke dnešnímu stavu dobrali po mnoha incidentech. Ten nejhorší se stal v roce 1989 v Hillsborough, kde během semifinálového utkání mezi Liverpoolem a Notthinghamem Forest policie vpustila na přeplněnou tribunu příznivců Liverpoolu několik tisíc dalších fanoušků. Vypukla tak obrovská tlačenice, v níž bylo 96 osob ušlapáno k smrti a více než 700 zraněno.

zdroj: NOVINKY.CZ

Toto by se v Británii nikdy nestalo...

Nepokoje před zápasem Arsenalu a Tottenhamu
Na obrázku může být: 6 lidí, venkuNa obrázku může být: 6 lidí, smějící se lidé, venkuNa obrázku může být: 1 osoba, venku

Nebezpečná pyrotechnika v rukou fanoušků Liverpoolu a Manchesteru City...
Na obrázku může být: 6 lidí, smějící se lidé, lidé na pódiu a stojící lidéNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, dav, stadión a venku

Dýmovnice ze sektru Celticu Glasgow...
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a venku

Dýmovnice fanoušků Liverpoolu na půdě londýnského Fulhamu
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, stadión a dav

Světlice v rukou fanoušků londýnského Crystal Palace...
Na obrázku může být: 7 lidí, smějící se lidé, dav a text

Fanoušci Birminghamu City a jejich dýmy...
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, dav, obloha a venku
 

Autor: HonzaL

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Web Hooligans.info je propojen s registrací na portálu www.supporters.cz. Pokud zde máte registraci, tak se stačí pouze přihlásit zadáním uživatelského jména a hesla. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC DAC 1904 Dunajská Streda M_L 23.03.2019, sobota, 22:06 + 0 - 0
  Podobných článků můžeme napsat miliony a stejně to ničemu nepomůže. Zadání zní jasně - získat politické body co nejjednodušší cestou. A to my fanoušci splňujeme na 119%. A žádný takový článek na tom nic nezmění. Ti kdo ví, tak ví, kdo neví, ty nepřesvědčíme na fanouškovsky zaměřeném webu. Bohužel ať se to komu líbí nebo ne, tak jediná obrana je dost s námi smyšlející lidi do politiky a tam je podporovat. Cose týče Sparty, tak by mě spíše zajímalo proč je sektor kompletně přikryt sítí (vypadá bytelně) a volné jsou pouze dva otvory a to jeden který použili plzenští a druhý na tribunu Sparty za bránou (kde není kotel). Velmi zvláštní, jinak zouvání je opět v módě.
 • FK Viktoria Žižkov tondik 22.03.2019, pátek, 21:06 + 0 - 0
  Proč ještě zvyšovat sankce za pyro na stadionech. S tím fakt nesouhlasím. Na druhou stranu Plzeňáci házením pyra na lidi ve vedlejším sektoru motivují politiky k tomu dělat podobné kroky.
 • FC Baník Ostrava Mat1922 21.03.2019, čtvrtek, 11:16 + 0 - 0
  Porucik Hamacek-Islamacek Hamacek-Hami....to je ten stejny co vyhrozuje lidem na diskuzich?Je cas aby povstali Blanicti rytiri a nejen oni.
 • SK Sigma Olomouc Srát_na_židy 20.03.2019, středa, 15:05 + 0 - 0
  To chci vidět tu pořadatelskou službu, my u nás víme svoje...koalice lidí po dvou kriminálech s fízlama a ještě mají v pohodě zbraně nebo i psy.
 • SK Slavia Praha dave.fsp 20.03.2019, středa, 09:28 + 0 - 0
  ve výčtu incidentů měl být stoprocentně i tento, můj nejoblíbenější z ostrovů, u nás zatím nevídáno. :-D https://www.youtube.com/watch?v=ApbRL9-slqI
 • FC Baník Ostrava capekpico 20.03.2019, středa, 07:22 + 0 - 0
  Jak bych chtěl, aby čssd (čti polobolševicke svině) zaplatili dluh Altenorovym pozůstalým a šli tak příkladem celému národu. Neserte se do věcí, po kterých je vám hovno. NÁŠ SVĚT NEZNIČITÍ!!! Se svým synem chodím na fotbal od jeho 8 let a nikdy jsem se o něj nebál kvůli fanouškům. Jediný kdo ho ohrožoval byli fízlové.
 • FC Baník Ostrava Kyby 20.03.2019, středa, 06:15 + 0 - 0
  V Anglii separují děcka do svých sektorů. U nás běhají v kotlu:-) https://www.facebook.com/osbanikbaniku
 • bez klubu Rusty 19.03.2019, úterý, 23:02 + 0 - 0
  Další ko*ot co si chce zvyšovat politické body šikanou fotbalových fans.
 • FC Viktoria Plzeň pepky 19.03.2019, úterý, 20:04 + 0 - 0
  Tak tak C88 řečeno velice dobře!!!!nasrat čssd+1312+DK=buzny⚽
 • FC Baník Ostrava Casual88 19.03.2019, úterý, 19:31 + 0 - 0
  Vratte penize, co jste rozkradli. Zlepsete zivotni uroven lidi a nereste takove picoviny jako je pyro na fotbale. Daleko vic pruseru je v politice jak na stadionech!
clbannerVidea

Bad Blue Boys protestují proti Mamičům


další videa >
Vlajkonosi.cz
Pojeď i ty do Budějovic podpořit Lvíčata! 08.10.2021

Pojeď i ty do Budějovic podpořit Lvíčata!


VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!

více na www.vlajkonosi.cz>
Groundhopping.cz
Nová Hradečná přivítala vládce okresu z Hodolan. Pivo, cigára, klobásy, makrely a do toho vůně pyra... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vládce okresu z Hodolan. Pivo, cigára, klobásy, makrely a do toho vůně pyra...


Když sestup, tak s plnou parádou! Pyroshow na rozloučenou na Žižkově! 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou parádou! Pyroshow na rozloučenou na Žižkově!


Fotoreport: Havlíčkův Brod - Cheb 30.12.2021

Fotoreport: Havlíčkův Brod - Cheb

více na www.groundhopping.cz>
Komentáře
07.06.2022, úterý, 08:58 -
Nejlepší je ten vlasatej alkoh...
22.05.2022, neděle, 19:20 -
Slovacko ma celkom prekvapilo ...
19.05.2022, čtvrtek, 07:00 -
A psi se psy vlitli na hriste
15.05.2022, neděle, 22:30 -
No dle trapného počtu to pro h...
13.05.2022, pátek, 06:25 -
No myslim to vazne,aspon mate ...
všechny komentáře >
clbanner
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace